środa, 17 września 2014

Jeszcze więcej Abby Lee

Dzisiaj na historii oglądaliśmy film "Far and Away" z Tomem Cruisem i Nicole Kidman. Naszym zadaniem było odnalezienie w nim odwołań do tematów, które przerabialiśmy na lekcjach, a następnie napisanie na ten temat kilkunastu linijek, najlepiej używając słownictwa z ostatniego rozdziału. Przez trzy dni odlądamy film i piszemy, każdy dzień to 10% naszej oceny z testu, który odbędzie się w piątek.

Na anatomii mieliśmy sprawdzian z budowania atomów, zdałam na 100% :) Na teatrze ćwiczyliśmy przedstawienia, do których sami pisaliśmy scenariusze. Nasz temat to "dlaczego drzewa mają liście". Na tańcu mieliśmy tzw. "study hall", czyli wolną lekcję, na której teoretycznie powinniśmy odrabiać zadanie, w praktyce tylko kilka osób dołączyło do tej grupy (w tym ja), niektórzy tańczyli do muzyki, którą sami sobie włączyli, inni jedli i rozmawiali, a jeszcze inni spali (do tej grupy także się przyłączyłam).

Po szkole poszłam na spotkanie klubu Youth and Government, w którym przedstawialiśmy proces akceptowania ustawy. Bardzo mi się tam podobało i mam zamiar zostać w tym klubie, ponieważ mogę się wiele nauczyć o amerykańskim prawie, począwszy od słownictwa, aż do prawdziwych procesów powstawania ustaw. W listopadzie jedziemy na jedną konferencję do Austin, w styczniu na drugą, chciałabym wziąć w tym udział, zwłaszcza że druga wycieczka jest czterodniowa i nocujemy w pięciogwiazdowym hotelu (przynajmniej tak było rok temu).

Ze szkoły wróciłam o 17:00. Denerwuje mnie, że tak późno kończę szkołę, w Polsce w domu byłam niekiedy o 14:00, czasem nawet wcześniej. Ale wybaczam Ameryce, za tak genialną i ciekawą szkołę mogę wracać nawet i wieczorem, byle by tylko nic nie zadawali. Napisałam kawałek opowiadania na angielski (właśnie miałam napisać "polski", ech te stare nawyki), potem obejrzałam Dance Moms oraz Abby's Studio Rescue - nowy serial z Abby Lee Miller, coś a la "Kuchenne rewolucje", tylko że ze szkołami tańca. Charakter pań prowadzących także podobny. Od dziś we wtorki spędzam dwie godziny przed telewizorem zamiast jednej, jednak nie potrwa to długo, bo w przyszłym tygodniu dziewczyny z Dance Moms jadą na zawody krajowe, więc sezon się skończy. Mam nadzieję, że nakręcą następny, nie wyobrażam sobie życia bez Dance Moms!

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam Dance Moms,oby następne sezony były jak najszybciej;) i żeby Chloe została bo są plotki, że od następnych sezonów jej nie będzie;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Marysia, jesteś super. Najlepsze jest to że piszesz codziennie posty, i opowiadasz o Ameryce :3 też uwielbiam Dance Moms :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowe odcinki będą kręcone od 5 października! :) Podobno Chloe nie będzie w 5 sezonie, ale nie wiadomo - póki co zaczęła tańczyć w Studiu 19 :)
  A nationals są rozdzielone na dwa odcinki :) za tydzień ten koncert, a potem dwa odcinki nationals :) Nie wiem czy widziałaś, ale śledziłam wyniki na żywo i będzie się działo... :P

  OdpowiedzUsuń
 4. * Studio 19 to tam gdzie tańczyła Kendall przed dołączeniem do ALDC :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o jeju, dzięki za te wszystkie informacje, nie miałam o tym pojęcia :)

   Usuń
 5. Bardzo zazdroszcze ci wymiany! Nie wiesz przypadkiem od ilu lat mozna jechac na taka wymiane?

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,
tutaj możesz śmiało wyrazić swoją opinię. Jednak zanim to zrobisz, weź pod uwagę, że większość informacji na tym blogu to też opinie, takie same jak twoja. Nie musisz im wierzyć, nie muszą ci się podobać, ale musisz je szanować. Amen i zapraszam do komentowania :)